Πέμπτη, 10 Ιανουαρίου 2013

ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑΡΧΙΖΕΙ - ΣΤΗ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Τον πρώτο της αγώνα για το 2013 δίνει η ομάδα των ανδρών με τη Βουλιαγμένη που είναι μια από τις τρεις καλύτερες ομάδες του φετινού πρωταθλήματος της Α1. Ο αγώνας θα γίνει το Σάββατο, 12 Ιανουαρίου, στις 7μμ και η ομάδα μας στοχεύει σε μια αξιοπρεπή εμφάνιση.

Τετάρτη, 9 Ιανουαρίου 2013

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Την τελευταία στιγμή -όπως πάντα- ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών που θα πραγματοποιηθεί το τριήμερο 11-13 Ιανουαρίου. Όπως συνηθίζεται τελευταία -ελέω των διοικήσεων των κολυμβητηρίων που δεν φαίνεται να θέλουν να διευκολύνουν τα αθλήματα του υγρού στίβου παρά μόνο βλέπουν τα στενόμυαλα αμφίβολα συμφέροντά τους- οι αγώνες θα γίνουν σε διάφορα κολυμβητήρια.
Προσέξτε λοιπόν την ώρα και το κολυμβητήριο κάθε αγώνα. Επίσης προσέξτε ότι ο αγώνας της ομάδας μας με τον Νηρέα Γέρακα για την 2η αγωνιστική θα γίνει την Πέμπτη 10/1 στο κολυμβητήριό μας αντί για το Σάββατο πρωί που είναι προγραμματισμένοι να γίνουν οι υπόλοιποι αγώνες της 2ης αγωνιστικής.
Στο πρωτάθλημα μετέχουν συνολικά 44 ομάδες, οι οποίες είναι χωρισμένες σε 9 ομίλους, τέσσερις των τεσσάρων ομάδων, δύο των πέντε ομάδων και τριών των έξι ομάδων.
Στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος θα προκριθούν συνολικά 22 ομάδες, οι τρεις πρώτες των ομίλων 3, 6, 7, 8 και οι δύο πρώτες των ομίλων 1, 2, 4, 5, 9 (αναλυτικά οι όμιλοι).


Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ                                   
1η αγωνιστική                      Παρασκευή 11/1/13 
19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ  ΑΟ   ΙΛΙΣΙΟ 
21:00 ΝΟ ΧΙΟΥ        ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   ΙΛΙΣΙΟ      8-7
20:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2η  αγωνιστική                       Σάββατο 12/1/13
10:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.  ΙΛΙΣΙΟ
12:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΧΙΟΥ         ΙΛΙΣΙΟ
                                     Πέμπτη  10/1/13
21:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 9-11
3η  αγωνιστική                       Σάββατο 12/1/13
16:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
18:30 ΝΟ ΧΙΟΥ        ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
17:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ  ΓΕΡΑΚΑ
4η  αγωνιστική                       Κυριακή 13/1/13
09:00 ΝΟ ΧΙΟΥ        ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.  Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
10:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   ΙΛΙΣΙΟ
12:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.  ΙΛΙΣΙΟ
5η  αγωνιστική                       Κυριακή 13/1/13
18:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ    ΓΕΡΑΚΑ
16:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΝΟ ΧΙΟΥ         Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ


Η κλήρωση της Β’ φάσης θα διεξαχθεί την Τετάρτη (16/1) στα γραφεία της ΚΟΕ, ενώ οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν το τριήμερο 1-3 Φεβρουαρίου.