Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2014

ΕΦΗΒΟΙ: ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

ΕΦΗΒΟΙ: ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
     Διεξήχθη την 15 13:30 Ιαν 2014, η κλήρωση των ομίλων της Α΄ Φάσης για την διεξαγωγή του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης ΕΦΗΒΩΝ «2014» (γεν. έως 1997), οι οποίοι διεξάγονται σύμφωνα με τους διεθνείς κανονισμούς της διαιτησίας και της ΚΟΕ.
     Ο προγραμματισμός της διεξαγωγής του υπόψη πρωταθλήματος, έχει ως εξής:
Α΄ Φάση         07 - 09 Φεβρουαρίου
Β΄ Φάση         28 - 30 Μαρτίου  
Τελική Φάση  11 - 13 Ιουλίου
    Η ομάδα μας κληρώθηκε, στον Δ΄ όμιλο, όπου το αγωνιστικό πρόγραμμα, είναι το παρακάτω:
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η  αγωνιστική      Παρασκευή                   7/2/14
ΩΡΑ: 21:30          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ      ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΡ.

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
1η  αγωνιστική      Παρασκευή                   7/2/14
ΩΡΑ: 21:30          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
2η  αγωνιστική      Σάββατο                        8/2/14
ΩΡΑ: 10:00          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
3η  αγωνιστική      Σάββατο                        8/2/14
ΩΡΑ: 21:30          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ      ΝΟ ΧΙΟΥ 

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
2η  αγωνιστική      Σάββατο                        8/2/14
ΩΡΑ: 13:30          ΝΟ  ΧΙΟΥ                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
3η  αγωνιστική      Σάββατο                        8/2/14
ΩΡΑ: 17:00          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
4η  αγωνιστική      Κυριακή                        9/2/14
ΩΡΑ: 10:00          ΝΟ ΧΙΟΥ                 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 11:00          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
5η  αγωνιστική      Κυριακή                        9/2/14
ΩΡΑ: 17:00          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ    ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 18:00          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΡ.    ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΓΕΡ.
Ευχόμαστε, καλή επιτυχία στην ομάδα μας.

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ 
     Διεξήχθη την 15 13:00 Ιαν 2014, η κλήρωση των ομίλων της Α΄ Φάσης για την διεξαγωγή του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών «2014» (γεν. έως 1995), οι οποίοι διεξάγονται σύμφωνα με τους διεθνείς κανονισμούς της διαιτησίας και της ΚΟΕ.
     Ο προγραμματισμός της διεξαγωγής του υπόψη πρωταθλήματος, έχει ως εξής:
Α΄ Φάση         14 - 16 Φεβρουαρίου
Τελική Φάση  14 - 16 Ιουνίου
    Η ομάδα μας κληρώθηκε, στον Α΄ όμιλο, όπου το αγωνιστικό πρόγραμμα, χωρίς να έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα τα κολυμβητήρια και οι ακριβείς ώρες, είναι το παρακάτω:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ - Α΄ ΦΑΣΗ (ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ 3 ΠΡΩΤΟΙ) 
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ:
1η  αγωνιστική               Παρασκευή           14 Φεβ 14
ΩΡΑ:                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ       ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ:                  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
2η  αγωνιστική              Σάββατο                 15 Φεβ 14
ΩΡΑ:                  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                      ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΩΡΑ:                  ΟΣΦ ΠΕΙΡΑΙΩΣ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                      
3η  αγωνιστική              Σάββατο                 15 Φεβ 14
ΩΡΑ:                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ            ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          
ΩΡΑ:                ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ      ΟΣΦ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
4η  αγωνιστική              Κυριακή                  16 Φεβ 14
ΩΡΑ:                  ΟΣΦ ΠΕΙΡΑΙΩΣ                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ:                  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ                                               
5η  αγωνιστική             Κυριακή                  16 Φεβ 14
ΩΡΑ:                  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                     ΟΣΦ ΠΕΙΡΑΙΩΣ           
ΩΡΑ:                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ            ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                 
Το κολυμβητήριο και οι ώρες διεξαγωγής θα συμπληρωθούν, μόλις οριστικοποιηθούν.
Ευχόμαστε, καλή επιτυχία στην ομάδα μας.

Τρίτη, 14 Ιανουαρίου 2014

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 
   Στο Β΄ Όμιλο Αττικής, όπου συμμετείχε και η ομάδα μας προκρίθηκαν στην Β' (Ημιτελική) φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών, από τις 6 του ομίλου, 1ος ο Παναθηναϊκός, 2ος  ο ΑΝΟ Γλυφάδας και 3ος ο Πανιώνιος.

   Αναλυτικότερα, οι 14 ομάδες (από τις 16 που προκρίνονται). που έχουν προκριθεί έως στιγμής είναι οι: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Βουλιαγμένης, Π. Φάληρο, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΠΑΟΚ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Λάρισας, Άθως Χαλκιδικής.
   Οι υπόλοιπες δύο ομάδες, για τη συμπλήρωση των 16 ομάδων της Β’ φάσης) θα αναδειχθούν από τους  αγώνες του 7ου Ομίλου της Α' φάσης, των Πατρών, που θα διεξαχθούν το διήμερο 18-19 Ιανουαρίου 2014.
   Η Β’ Φάση είναι προγραμματισμένη από την ΚΟΕ, για τις 07-09 Μαρτίου 2014.
    Η Διοικούσα Επιτροπή του τμήματος της Υδατοσφαίρισης, του Γ. Σ. Ηλιούπολης, οφείλει να εκφράσει τις ευχαριστίες της, στους προπονητές και  του αθλητές της ομάδας μας, για την ιδιαίτερη προσπάθεια που κατέβαλαν, το αγωνιστικό πνεύμα και ήθος που επέδειξαν και τις αξιοπρεπείς αγωνιστικές εμφανίσεις. Επίσης, ευχαριστούμε τους φιλάθλους και τους γονείς των αθλητών μας για τη συμπαράσταση που παρείχαν στην ομάδα μας.