Παρασκευή, 14 Φεβρουαρίου 2014

ΚΛΗΡΩΣΗ Α΄ΦΑΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

     Διεξήχθη την 13 13:00 Φεβ 2014, η κλήρωση των ομίλων της Α΄ Φάσης για την διεξαγωγή του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης των Νεανίδων «2014» (γεν. έως 1997), οι οποίοι διεξάγονται σύμφωνα με τους διεθνείς κανονισμούς της διαιτησίας και της ΚΟΕ.

    Είκοσι ομάδες μετέχουν στο φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης των Νεανίδων.
Οι 4 Όμιλοι όπως προέκυψαν από την Κλήρωση:
Βόλος: Ιωνικός Νίκαιας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Ηρακλής, ΝΟ Λάρισας, ΠΑΟΚ (Προκρίνονται 2)
Πάτρα: Πανιώνιος, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας (Προκρίνονται 2)
Α΄ Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά (Προκρίνονται 3)
Β΄ Αττικής: ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, Τρίτων Αμαρουσίου, Ολυμπιακός (Προκρίνονται 3)

     Ο προγραμματισμός της διεξαγωγής του υπόψη πρωταθλήματος, έχει ως εξής:
Α΄ Φάση         14 - 16 Μαρτίου
Τελική Φάση  04 - 06 Ιουλίου

    Το αγωνιστικό πρόγραμμα, της ομάδας μας, χωρίς να έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα τα κολυμβητήρια και οι ακριβείς ώρες, είναι το παρακάτω:
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ - Α΄ ΦΑΣΗ (ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ 3 ΠΡΩΤΟΙ) 
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ:  
1η  αγωνιστική     Παρασκευή         14 Μαρ 14
ΩΡΑ:                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 
ΩΡΑ:                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ     ΟΣΦ ΠΕΙΡΑΙΩΣ              
2η  αγωνιστική     Σάββατο              15 Μαρ 14
ΩΡΑ:                    ΟΣΦ ΠΕΙΡΑΙΩΣ       ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ    
ΩΡΑ:                    ΝΟ ΧΙΟΥ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 
3η  αγωνιστική     Σάββατο              15 Μαρ 14
ΩΡΑ:                     Τ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ      ΟΣΦ ΠΕΙΡΑΙΩΣ                         
ΩΡΑ:                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ    ΝΟ ΧΙΟΥ    
4η  αγωνιστική     Κυριακή               16 Μαρ 14
ΩΡΑ:                     ΝΟ ΧΙΟΥ                  Τ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ      
ΩΡΑ:                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η  αγωνιστική    Κυριακή                16 Μαρ 14
ΩΡΑ:                     ΟΣΦ ΠΕΙΡΑΙΩΣ       ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ:                     Τ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ      ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ       
                                                             
Το κολυμβητήριο και οι ώρες διεξαγωγής θα συμπληρωθούν, μόλις οριστικοποιηθούν.

Ευχόμαστε, καλή επιτυχία στην ομάδα μας.

Τρίτη, 11 Φεβρουαρίου 2014

Α΄ Φάση Νέων Γυναικών

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ  ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ «2014»
Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ (από τις 5 προκρίνονται οι 3 ομάδες)

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η  αγωνιστική    Παρασκευή                      14/2/014
ΩΡΑ:   20:00       ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2η  αγωνιστική     Σάββατο 15/2/014
ΩΡΑ:   10:15        ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
4η  αγωνιστική     Κυριακή  16/2/014
ΩΡΑ:   11:00        ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ
3η  αγωνιστική      Σάββατο                        15/2/014
ΩΡΑ:   12:00         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ           
4η  αγωνιστική      Κυριακή                          16/2/014
ΩΡΑ:   11:00         ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
5η  αγωνιστική      Κυριακή                          16/2/014
ΩΡΑ:   17:00         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ
5η  αγωνιστική      Κυριακή                          16/2/014
ΩΡΑ:   20:30         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
1η  αγωνιστική      Δευτέρα                          17/2/014
ΩΡΑ:   18:45         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
2η  αγωνιστική      Τρίτη                               18/2/014
ΩΡΑ:   20:15         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η  αγωνιστική      Σάββατο                         15/2/014

ΩΡΑ:   18:30         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ