Τετάρτη, 4 Ιουνίου 2014

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ: ΚΛΗΡΩΣΗ Β΄ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

 ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ: ΚΛΗΡΩΣΗ Β΄ ΦΑΣΗΣ 
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

Συμπληρώθηκαν οι ώρες και το κολυμβητήριο (Γέρακα), στην ομότιτλη ανάρτηση της 14 Μαϊου 2014. 

Δευτέρα, 2 Ιουνίου 2014

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ: Προπονητικό Τουρνουά

    Η ομάδα μας δέχθηκε πρόσκληση, από τον Αθλητικό Ναυτικό Όμιλο Γλυφάδας (ΑΝΟΓ), για τη συμμετοχή της στη διοργάνωση προπονητικού τουρνουά, στο κολυμβητήριο του ΑΝΟΓ, στις 07 και 08 Ιουνίου 2014, στην κατηγορία των Μίνι Παίδων (γεννημένοι έως 2001).  

    Η πρόσκληση έγινε αμέσως και ευχαρίστως δεκτή, με γνώμονα ότι το παραπάνω τουρνουά θα αποτελέσει καλή αγωνιστική εμπειρία στα πλαίσια της προετοιμασίας, της επικείμενης Β΄ φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος, που συμμετέχει τόσο η ομάδα μας, όσο και οι άλλες ομάδες που θα συμμετέχουν στο τουρνουά.

    Το αγωνιστικό πρόγραμμα έχει ως εξής:

Σάββατο 07 Ιουνίου 2014     
09:30 ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος ΓΣΣ
10:30 Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης

19:00 ΑΝΟΓ – ΓΣΗ
20:00 Ν.Γέρακα- ΠΓΣΣ

Κυριακή 08 Ιουνίου 2014
09:00 ΠΓΣΣ – ΓΣΗ
10:00 ΑΝΟΓ – Ν.Γέρακα

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ
     Διεξήχθη την 28 14:00 Μαϊ 2014, στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση των 2 ομίλων της Τελικής Φάσης για τη διεξαγωγή του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών «2014».
    Η τελική φάση του εθνικού πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών, όπου συμμετέχουν 15 ομάδες, χωρίζεται σε 2 ομίλους, στον 1ο όμιλο συμμετέχουν 6 ομάδες που θα αγωνισθούν μεταξύ τους για τις 2 ομάδες που θα ανέβουν στην Α1 εθνική κατηγορία και στον 2ο όμιλο συμμετέχουν 9 ομάδες που θα αγωνισθούν για την παραμονή στην κατηγορία ή τον υποβιβασμό (4 ομάδες υποβιβάζονται) στη Β΄ εθνική κατηγορία.  
   Η ομάδα μας συμμετέχει στο 2ο όμιλο, όπου οι αγώνες θα διεξαχθούν σε 2 γύρους,  27 - 29 Ιουνίου και 18 - 20 Ιουλίου 2014.
  Οι ομάδες που αποτελούν το 2ο όμιλο, με τη σειρά που κληρώθηκαν, για να λάβουν κλειδάριθμο, είναι οι εξής:
  ΝΕ Πατρών, Ηρακλής, ΟΦΗ, Ν. Γέρακα, ΚΟΠ Ιλυσίων, Νίκη Βόλου, Πανσερραϊκός, Ηλυσιακός και ΓΣ Ηλιούπολης.  
  Το αγωνιστικό πρόγραμμα της ομάδας μας ανά γύρο, κολυμβητήρια και ώρες, έχουν όπως παρακάτω:

 Α΄ Γύρος Τελικής Φάσης, ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ: ΠΕΠΑΝΟΣ (Πάτρα)

1η  αγωνιστική Παρασκευή        27 Ιουνίου 14
ΩΡΑ: 18:30     Ηρακλής             ΓΣ Ηλιούπολης         8 - 15
ΩΡΑ: 19:30     ΟΦΗ                   Ηλυσιακός        
ΩΡΑ: 20:30     Ν ΓΕΡΑΚΑ          Πανσερραϊκός         
ΩΡΑ: 21:30     ΚΟΠ Ιλυσίων      Ν Βόλου                            

2η  αγωνιστική Σάββατο (πρωί) 28 Ιουνίου 14
ΩΡΑ: 10:00    ΝΕ Πατρών         Ηρακλής                      11 - 8
ΩΡΑ: 11:00    Πανσερραϊκός     ΚΟΠ Ιλυσίων               8 -14    
ΩΡΑ: 12:00    Ηλυσιακός           Ν Γέρακα                    12 - 8 
ΩΡΑ: 13:00    ΓΣ Ηλιούπολης    ΟΦΗ                            7 - 5

3η  αγωνιστική Σάββατο (απόγ) 28 Ιουνίου 14
ΩΡΑ: 18:30  ΚΟΠ Ιλυσίων        Ηλυσιακός                 10 - 11                                        
ΩΡΑ: 19:30  Ν Βόλου               Πανσερραϊκός            10 -  6
ΩΡΑ: 20:30  Ν Γέρακα              ΓΣ Ηλιούπολης           4 - 12            
ΩΡΑ: 21:30  ΟΦΗ                     Ηρακλής                       
             
4η  αγωνιστική Κυριακή (πρωί) 28 Ιουνίου 14
ΩΡΑ: 09:00  ΓΣ Ηλιούπολης    ΚΟΠ Ιλυσίων              7 - 6
ΩΡΑ: 10:00  ΝΕ Πατρών          Ν Γέρακα  
ΩΡΑ: 11:00  Ηρακλής               ΟΦΗ
ΩΡΑ: 12:00  Ηλυσιακός            Ν Βόλου                     

5η  αγωνιστική Κυριακή (απόγ)       Ιου 14
ΩΡΑ: 17:00 Ν Γέρακα                 Ηρακλής                    
ΩΡΑ: 18:00 Πανσερραϊκός         Ηλυσιακός                        
ΩΡΑ: 19:00  Ν Βόλου             ΓΣ Ηλιούπολης             8 - 10
ΩΡΑ: 20:00  ΚΟΠ Ιλυσίων      ΝΕ Πατρών                         

Β΄ Γύρος Τελικής Φάσης, ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ: Γέρακα (Αθήνα) 

6η  αγωνιστική Σαββάτο            19 Ιουλίου 14
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ Ηλιούπολης      Πανσερραϊκός
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ Πατρών            Ν Βόλου      
ΩΡΑ: 12:00 Ηρακλής                 ΚΟΠ Ιλυσίων         
ΩΡΑ: 13:00 ΟΦΗ                       Ν Γέρακα     

7η  αγωνιστική Σαββάτο            19 Ιουλίου 14
ΩΡΑ: 18:00 Ηλυσιακός             ΓΣ Ηλιούπολης                          
ΩΡΑ: 19:00 Ν Βόλου                Ηρακλής
ΩΡΑ: 20:00 ΚΟΠ Ιλυσίων        ΟΦΗ
ΩΡΑ: 21:00 Πανσερραϊκός       ΝΕ Πατρών                                

8η  αγωνιστική  Κυριακή          20 Ιουλίου 14
ΩΡΑ: 09:00 ΟΦΗ                    Ν Βόλου                         
ΩΡΑ: 10:00 Ν Γέρακα             ΚΟΠ Ιλυσίων  
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ Πατρών          Ηλυσιακός           
ΩΡΑ: 12:00 Ηρακλής              Πανσερραϊκός
             
9η  αγωνιστική  Κυριακή          20 Ιουλίου 14
ΩΡΑ: 17:00 Ν Βόλου                Ν Γέρακα
ΩΡΑ: 18:00 Πανσερραϊκός       ΟΦΗ                              
ΩΡΑ: 19:00 Ηλυσιακός             Ηρακλής                         
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ Ηλιούπολης      ΝΕ Πατρών                     


Ευχόμαστε, καλή επιτυχία στην ομάδα μας.