Σάββατο, 7 Μαρτίου 2015

ΠΑΙΔΕΣ:Εξέλιξη Πρωταθλήματος

Εξέλιξη και Αποτελέσματα
 Πανελληνίου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Παίδων 2015, οι λεπτομέρειες, τα κολυμβητήρια, οι ώρες διεξαγωγής και 

   Με 2 Χ 2 νίκες προχωρά η ομάδας μας των Παίδων, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που συμμετέχει και απομένουν ακόμη 2 αγώνες για την ολοκλήρωση της Α΄ Φάσης αυτού.

Α΄ Φάση - Δ΄ Όμιλος
Κολυμβητήριο: Ιλίσιο
1η  αγωνιστική Παρασκευή    06 Μαρ 15
ΩΡΑ:20:30 ΓΣ Ηλιούπολης    ΚΟΠ Ιλισίων     14-5 (Μπούνος 2, Νόβας 1, Δήμου 5, Μουμούρης 2, Παπαδάτος 1, Γιακουμάκης 1, Πριόβολος 1 και Σιμωτάς 1)
2η  αγωνιστική  Σάββατο        07 Μαρ 15
ΩΡΑ:12:00 ΝΟ Χίου              ΓΣ Ηλιούπολης  6-11 (Κύρκος 1, Δήμου 3, Μουμούρης 2, Πριόβολος 4 και Σιμωτάς 1)
Κολυμβητήριο: Περιστερίου
4η  αγωνιστική  Κυριακή        08 Μαρ 15
ΩΡΑ:11:00 ΓΣ Ηλιούπολης   ΓΣ Περιστερίου 16-4 (Δυναμίδης 2, Δήμου 1, Μουμούρης 4, Πριόβολος 5, Μπούνος 2 και Σιμωτάς 2)
Κολυμβητήριο: Ιλίσιο
5η  αγωνιστική  Κυριακή       08 Μαρ 15
ΩΡΑ:18:00 ΑΕ Χαϊδαρίου    ΓΣ Ηλιούπολης   3-14 (Γιακουμάκης 1, Κύρκος 1, Παπαδάτος 1, Νόβας 2, Γιώτης 2, Μουμούρης 3, Πριόβολος 2, Λιβανός 1 και Πατσούρος 1)

   Το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του ομίλου μας, είναι αναρτημένα στη σελίδα ''Πανελλήνια Ανδρών-Αγοριών 14-15'' του παρόντος ιστοτόπου ή μπορείτε να μεταβείτε απ΄ευθείας μέσω του συνδέσμου:
http://ilioupolo.blogspot.gr/p/blog-page_43.html

Τετάρτη, 4 Μαρτίου 2015

Έφηβοι:Κλήρωση Β΄ Φάσης

Κλήρωση Β΄ Φάσης Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων 2015

   Διεξήχθη την 04 13:00 Μαρ 2015, στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση για τη Β΄ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων 2015, στις 20-22 Μαρ 2015. Σχηματίσθηκαν 5 όμιλοι των 5 ομάδων, όπου προκρίνονται οι 2 πρώτοι για την Τελική Φάση.

   Οι 3 όμιλοι που θα αγωνισθούν στην Αθήνα, είναι οι εξής:
Α. ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΚΟΠ Ιλισίων και ΠΑΟ.
Β. ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, Εθνικός Πειραιώς, ΟΣΦΠ και Νηρέας Γέρακα.
Γ. ΑΟΠ Φαλήρου, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου, Πανιώνιος ΓΣΣ και ΑΟ Πετρούπολης.
   Οι 2 όμιλοι της επαρχίας:
Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, Άθως Χαλκιδικής, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ηρακλής και Μακεδονικός.
Βόλου: ΝΟ Λάρισας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΟΥΚ Βόλου και ο νικητής του Μπαράζ ΧΑΝΘ – ΠΑΣ Φοίβος.

  Οι αγωνιστικές του Α΄ ομίλου, διαμορφώνονται (οι ώρες και τα κολυμβητήρια θα συμπληρωθούν μόλις οριστικοποιηθούν):
1η Αγωνιστική  Παρασκευή 20 Μαρ 15
Ώρα:      ΓΣ Ηλιούπολης - ΚΟΠ Ιλισίων
Ώρα:      ΝΟ Χίου           - ΠΑΟ  

2η Αγωνιστική  Σαββάτο  21 Μαρ 15
Ώρα:      ΠΑΟ                  - ΓΣ Ηλιούπολης
Ώρα:      ΑΝΟ Γλυφάδας - ΝΟ Χίου

3η Αγωνιστική  Σαββάτο   21 Μαρ 15
Ώρα:      ΚΟΠ Ιλισίων     - ΠΑΟ
Ώρα:      ΓΣ Ηλιούπολης  - ΑΝΟ Γλυφάδας

4η Αγωνιστική  Κυριακή   22 Μαρ 15
Ώρα:      ΑΝΟ Γλυφάδας - ΚΟΠ Ιλισίων
Ώρα:      ΝΟ Χίου            - ΓΣ Ηλιούπολης

5η Αγωνιστική  Κυριακή   22 Μαρ 15
Ώρα:      ΠΑΟ                - ΑΝΟ Γλυφάδας
Ώρα:      ΚΟΠ Ιλισίων   - ΝΟ Χίου 

Κυριακή, 1 Μαρτίου 2015

Ανδρική: Προετοιμασία & Αναμετρήσεις

   Δραστηριότητα 2ημέρου
   Οι κοινές προπονήσεις του 2ημέρου 28 Φεβ και 01 Μαρ και οι αναμετρήσεις για την ανδρική μας ομάδα, με την αντίστοιχη φιλοξενούμενη ομάδα του ΝΑΟ Κέρκυρας, ολοκληρώθηκε, επιτυχώς και βοήθησε και τις 2 ομάδες της Α2 Εθνικής Κατηγορίας, στην προετοιμασία τους.

   Ευχαριστούμε και συγαχαίρουμε, τους αθλητές και τους παράγοντες του ΝΑΟ Κέρκυρας, για την παρουσία τους και το αθλητικό ήθος και την αγωνιστική τους προσπάθεια, όπου και με την επιείκεια και των καιρικών συνθηκών, δημιούργησαν εξαιρετική και εποικοδομητική ατμόσφαιρα.   

  Τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων, όχι για να καμαρώσουμε, δεν ήταν αυτός ο σκοπός της όλης οργάνωσης, αλλά για τους φίλους μας που επιμένουν να ρωτάνε, ήταν:

   Σαββάτο 28 17:30 Φεβ 15, ΓΣΗ - ΝΑΟ Κέρκυρας  11-6
   Κυριακή 01 11:00 Μαρ 15, ΓΣΗ - ΝΑΟ Κέρκυρας 12-7