Παρασκευή, 13 Μαρτίου 2015

Ανδρική: Προκήρυξη Α2 Εθνικής Κατηγορίας

   Α2 Εθνική Κατηγορία Υδατοσφαίρισης 2015

        Εκδόθηκε και ανακοινώθηκε την 13 Μαρ 15, από την ΚΟΕ, το αγωνιστικό πρόγραμμα του Ά γύρου της Α΄Φάσης της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Υδατοσφαίρισης 2015, που θα διεξαχθεί από 27 έως 29 Μαρ 2015.
        Η ομάδα μας συμμετέχει στον όμιλο της Κρήτης και αποτελείται από τις ομάδες του Ηλυσιακού ΑΟ, ΟΦ Ηρακλείου, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης. (θα μάθουμε και λύρα).
   Το πρόγραμμα των αγωνιστικών δεν διαμορφώθηκε σύμφωνα με την κλήρωση και τον κλειδάριθμο που έλαβε η κάθε ομάδα σε αυτήν, προκειμένου να εξυπηρετηθούν μετακινούμενες ομάδες, πλην όμως από τη στιγμή που διενεργείται κλήρωση για τη λήψη κλειδαρίθμου για τη διαμόρφωση του προγράμματος, εκτιμάται ότι πρέπει έστω και προσχηματικά να τηρείται η δεοντολογία και να ερωτώνται οι ενδιαφερόμενες ομάδες, πόσω δε μάλλον όταν οποτεδήποτε στο παρελθόν έχει τεθεί ανάλογο αίτημα, το έχουν κρίνει θεμιτό και δεν έχουν αρνηθεί την εξυπηρέτηση των μετακινουμένων.   
       Το αγωνιστικό πρόγραμμα, έχει ως εξής:
Α’  Γύρος - Κολυμβητήριο: Ιλίσιο 
1η  αγωνιστική Παρασκευή  27 Μαρ 15
ΩΡΑ:20:15 ΝΟ Χανίων        ΝΟ Ρεθύμνου                
ΩΡΑ:21:15 Ηλυσιακός ΑΟ   ΓΣ Ηλιούπολης               
2η  αγωνιστική Σάββατο       28 Μαρ 15
ΩΡΑ:12:00 ΓΣ Ηλιούπολης  ΝΟ Χανίων
ΩΡΑ:13:00 ΟΦ Ηρακλείου   Ηλυσιακός ΑΟ       
3η  αγωνιστική Σάββατο       28 Μαρ 15
ΩΡΑ:20:00 ΝΟ Ρεθύμνου    ΓΣ Ηλιούπολης
ΩΡΑ:21:00 ΝΟ Χανίων        ΟΦ Ηρακλείου        
4η  αγωνιστική Κυριακή       29 Μαρ 15
ΩΡΑ:10:00 ΟΦ Ηρακλείου  ΝΟ Ρεθύμνο
ΩΡΑ:11:00 Ηλυσιακός ΑΟ  ΝΟ Χανίων
5η  αγωνιστική Κυριακή       29 Μαρ 15
ΩΡΑ:17:00 ΓΣ Ηλιούπολης ΟΦ Ηρακλείου 
ΩΡΑ:18:00 ΝΟ Ρεθύμνου    Ηλυσιακός ΑΟ       


    Καλούμε τους φίλους και υποστηρικτές της ομάδας, να δώσουν το παρόν για την ενίσχυση της ομάδας μας. Ραντεβού στο Ιλίσιο.   

ΓΥΝΑΙΚΕΣ:Αγωνιστική Δραστηριότητα

Τουρνουά Γυναικών-Νέων Γυναικών 13-15 Μαρτίου



   Το 3ήμερο 13-15 Μαρτίου, η γυναικεία ομάδα του τμήματός μας θα συμμετάσχει σε τουρνουά που διοργανώνει στο κολυμβητήριο του Δήμου Ζωγράφου (Ιλίσιο), ο Κ.Ο. Ποσειδών Ιλισίων, αποδεχόμενοι πρόσκλησή του, καθόσον παρέχει εξαιρετική δυνατότητα για την προετοιμασία και το δέσιμο των ομάδων. Επιπλέον θα συμμετάσχουν οι αντίστοιχες ομάδες του Ηλυσιακού, του Γ.Σ. Περιστερίου και του Νηρέως Χαλανδρίου.

  Το αγωνιστικό πρόγραμμα θα είναι το εξής:
1η Αγωνιστική Παρασκευή 13 Μαρ 15
20:30 Γ.Σ. Περιστερίου - Κ.Ο. Ποσειδών Ιλισίων
21:30 Ηλυσιακός - Γ.Σ. Ηλιούπολης                  6 - 6

2η Αγωνιστική Σαββάτο 14 Μαρ 15
14:00 Ηλυσιακός - Γ.Σ. Περιστερίου
15:00 Γ.Σ. Ηλιούπολης - Νηρέας Χαλανδρίου   6 - 7

3η Αγωνιστική Σαββάτο 14 Μαρ 15
19:30 Νηρέας Χαλανδρίου - Κ.Ο. Ποσειδών Ιλισίων
20:30 Γ.Σ. Ηλιούπολης - Γ.Σ. Περιστερίου       13 - 6

4η Αγωνιστική Κυριακή 15 Μαρ 15
10:00 Κ.Ο. Ποσειδών Ιλισίων - Γ.Σ. Ηλιούπολης 8 - 6
11:00 Ηλυσιακός - Νηρέας Χαλανδρίου

5η Αγωνιστική Κυριακή 15 Μαρ 15
16:00 Γ.Σ. Περιστερίου - Νηρέας Χαλανδρίου
17:00 Κ.Ο. Ποσειδών Ιλισίων - Ηλυσιακός

Τετάρτη, 11 Μαρτίου 2015

Έφηβοι: Προκήρυξη Β΄ Φάσης Πρωταθλήματος 2015

  Προκήρυξη Β΄ Φάσης Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων
  Εκδόθηκε και ανακοινώθηκε την 11 Μαρ 2015, από την ΚΟΕ, η προκήρυξη της Β΄ φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Εφήβων 2015. Υπενθυμίζουμε ότι η ομάδα μας κατατάχθηκε 2η στον όμιλό της στην Α΄ Φάση, του υπόψη Πρωταθλήματος.

  Οι 3 όμιλοι που θα αγωνισθούν στην Αθήνα, όπου προκρίνονται οι 2 πρώτοι από κάθε όμιλο, είναι οι εξής:
Α. ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΚΟΠ Ιλισίων και ΠΑΟ.
Β. ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, Εθνικός Πειραιώς, ΟΣΦΠ και Νηρέας Γέρακα.
Γ. ΑΟΠ Φαλήρου, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου, Πανιώνιος ΓΣΣ και ΑΟ Πετρούπολης.
   Οι 2 όμιλοι της επαρχίας:
Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, Άθως Χαλκιδικής, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ηρακλής και Μακεδονικός.
Βόλου: ΝΟ Λάρισας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΟΥΚ Βόλου και ο νικητής του Μπαράζ ΧΑΝΘ – ΠΑΣ Φοίβος.

  Οι αγωνιστικές του Α΄ ομίλου, διαμορφώνονται ως εξής:

Κολυμβητήριο: Ιλίσιο (Δήμου Ζωγράφου)
1η αγωνιστική  Παρασκευή     20 Μαρ 15
20:30 ΓΣ Ηλιούπολης  - ΚΟΠ Ιλισίων
21:30 ΑΝΟ Γλυφάδας - ΠΑΟ

2η αγωνιστική  Σαββάτο          21 Μαρ 15
12:00 ΝΟ Χίου - ΑΝΟ Γλυφάδας
13:00 ΠΑΟ - ΓΣ Ηλιούπολης

3η αγωνιστική  Σαββάτο         21 Μαρ 15
19:00 ΚΟΠ Ιλισίων - ΠΑΟ
20:00 ΓΣ Ηλιούπολης - ΝΟ Χίου

4η αγωνιστική  Κυριακή         22 Μαρ 15
11:00 ΝΟ Χίου - ΚΟΠ Ιλισίων
12:00 ΑΝΟ Γλυφάδας - ΓΣ Ηλιούπολης

5η αγωνιστική  Κυριακή        22 Μαρ 15
17:00 ΠΑΟ ΑΟ - ΝΟ Χίου
18:00 ΚΟΠ Ιλισίων - ΑΝΟ Γλυφάδας

Κυριακή, 8 Μαρτίου 2015

ΠΑΙΔΕΣ: Πρώτοι & Αήττητοι

Πρώτοι και Αήττητοι Παίδες 2015
   Πρώτοι και αήττητοι στον όμιλο τους, ολοκλήρωσαν το αγωνιστικό πρόγραμμα της Α΄Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Παίδων 2015 και προκρίνονται στη Β΄ Φάση αυτού, που θα διεξαχθεί 17-19 Απρ 15 και η κλήρωση για τη διαμόρφωση των 6 ομίλων από 5 ομάδες θα πραγματοποιηθεί στις 18 Μαρ 15.

    Αναλυτικώς τα αποτελέσματα του ομίλου μας:
Α΄ Φάση - Δ΄ Όμιλος - Κολυμβητήριο: Περιστερίου
1η  αγωνιστική Παρασκευή    06 Μαρ 15
ΩΡΑ:20:30 ΓΣ Περιστερίου   ΑΕ Χαϊδαρίου   13-4
3η  αγωνιστική  Σάββατο        07 Μαρ 15
ΩΡΑ:19:00 ΓΣ Περιστερίου   ΝΟ Χίου             2-14
4η  αγωνιστική  Κυριακή        08 Μαρ 15
ΩΡΑ:10:00 ΝΟ Χίου              ΑΕ Χαϊδαρίου    23-4
ΩΡΑ:11:00 ΓΣ Ηλιούπολης   ΓΣ Περιστερίου  16-4 (Δυναμίδης 2, Δήμου 1, Μουμούρης 4, Πριόβολος 5, Μπούνος 2 και Σιμωτάς 2)

Κολυμβητήριο: Ιλίσιο
1η  αγωνιστική Παρασκευή    06 Μαρ 15
ΩΡΑ:20:30 ΓΣ Ηλιούπολης    ΚΟΠ Ιλισίων     14-5 (Μπούνος 2, Νόβας 1, Δήμου 5, Μουμούρης 2, Παπαδάτος 1, Γιακουμάκης 1, Πριόβολος 1 και Σιμωτάς 1)
2η  αγωνιστική  Σάββατο        07 Μαρ 15
ΩΡΑ:11:00 ΚΟΠ Ιλισίων       ΓΣ Περιστερίου  10-6
ΩΡΑ:12:00 ΝΟ Χίου              ΓΣ Ηλιούπολης   6-11 (Κύρκος 1, Δήμου 3, Μουμούρης 2, Πριόβολος 4 και Σιμωτάς 1)
3η  αγωνιστική  Σάββατο        07 Μαρ 15
ΩΡΑ:17:00 ΑΕ Χαϊδαρίου     ΚΟΠ Ιλισίων       4-16
5η  αγωνιστική  Κυριακή       08 Μαρ 15
ΩΡΑ:17:00 ΚΟΠ Ιλισίων      ΝΟ Χίου               8-4
ΩΡΑ:18:00 ΑΕ Χαϊδαρίου    ΓΣ Ηλιούπολης   3-14 (Γιακουμάκης 1, Κύρκος 1, Παπαδάτος 1, Νόβας 2, Γιώτης 2, Μουμούρης 3, Πριόβολος 2, Λιβανός 1 και Πατσούρος 1)

Βαθμολογία (προκρίνονται 3):
1.ΓΣ Ηλιούπολης 12
2.ΚΟΠ Ιλισίων      9
3.ΝΟ Χίου              6
4.ΓΣ Περιστερίου   3
5.ΑΕ Χαϊδαρίου     0

  Συγχαρητήρια, στα παιδιά-αθλητές μας, πλην όμως τα δύσκολα μόλις άρχισαν.

  Έως τώρα έχουν προκριθεί 21 ομάδες: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ιωνικός, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιώς, ΝΟ Καλαμακίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΝΑΣ Ημαθίας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ.
 Οι υπόλοιπες 9 ομάδες θα θα είναι γνωστές μετά την ολοκλήρωση των αγωνιστικών των 2 ομίλων της Θεσσαλονίκης, του Βόλου και του μπαράζ Μίλων Νέας Σμύρνης και ΠΑΟ.