Παρασκευή, 29 Μαΐου 2015

A2 Ανδρών: Αποτελέσματα Play-Off

5 Χ 5 Νίκες Για την Ομάδα μας
Αποτελέσματα-Βαθμολογία



1η αγωνιστική Παρασκευή 29 Μαΐου 15
17:00 ΓΣ Ηλιούπολης ΝΟ Χαλκίδας      16 - 5
(8λεπτα: 4-0/4-1/4-1/4-3)
20:30 Ηλυσιακός ΑΟ   ΝΟ Πατρών           7 - 7
21:30 ΝΕ Πατρών        ΝΑΟ Κέρκυρας   11 - 9

2η αγωνιστική Σάββατο 30 Μαΐου 15
12:00 ΝΟ Χαλκίδας      ΝΟ Πατρών         7 - 11
13:00 ΝΑΟ Κέρκυρας  Ηλυσιακός ΑΟ      7 - 9
14:00 ΓΣ Ηλιούπολης  ΝΕ Πατρών         11 - 5
(8λεπτα: 2-0/3-3/2-1/4-1)

3η αγωνιστική Σάββατο 30 Μαΐου 15
19:30 ΝΟ Πατρών        ΝΑΟ Κέρκυρας     7 - 3
20:30 ΝΕ Πατρών         ΝΟ Χαλκίδας      10 - 7
21:30 Ηλυσιακός ΑΟ    ΓΣ Ηλιούπολης    5 - 6
(8λεπτα: 1-1/0-0/2-3/2-2)

4η αγωνιστική Κυριακή 31 Μαΐου 15
10:30 ΝΟ Χαλκίδας      ΝΑΟ Κέρκυρας     7 - 9
11:30 ΓΣ Ηλιούπολης  ΝΟ Πατρών         12- 3
(8λεπτα: 2-1/2-0/3-1/5-1)
12:30 ΝΕ Πατρών         Ηλυσιακός ΑΟ     11 - 6

5η αγωνιστική Κυριακή 31 Μαΐου 15
17:30 ΝΑΟ Κέρκυρας  ΓΣ Ηλιούπολης     7 - 13
(8λεπτα: 1-3/2-3/3-6/1-1)
18:30 ΝΟ Πατρών        ΝΕ Πατρών            9 - 10
19:30 Ηλυσιακός ΑΟ   ΝΟ Χαλκίδας        13 - 10

Βαθμολογία: Τελική
1.ΓΣ Ηλιούπολης    15
2.ΝΕ Πατρών          12  
3.Ηλυσιακός ΑΟ      7
4.ΝΟ Πατρών           7
5.ΝΑΟ Κέρκυρας     3
6.ΝΟ Χαλκίδας        0 

Τετάρτη, 27 Μαΐου 2015

Β΄ Εθνική Κατηγορία Γυναικών

Β΄ Εθνική Κατηγορία Γυναικών

   Διεξήχθη, την 27 13:00 Μαΐου 2015, στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της Προκριματικής Φάσης (26-28 Ιουν 2015), του υπόψη πρωταθλήματος. Η ομάδα μας θα συμμετάσχει στον όμιλο των Αθηνών, ο οποίος αποτελείται από 6 ομάδες, από τις οποίες θα προκριθούν στην τελική φάση οι 4 πρώτες, για να συμπληρωθεί η οκτάδα 10 της Τελικής Φάσης και οι 2 πρώτες αυτής, ανεβαίνουν στην Α2 Εθνική Κατηγορία.

  Οι ομάδες του ομίλου μας (Αθήνας) είναι: ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος ΓΣΣ, ΑΟ Περιστερίου, ΝΟ Ναυπλίου, ΓΑΣ Λέσβου και ΝΟ Πατρών.
Τα κολυμβητήρια και οι ώρες θα καθορισθούν από την αντίστοιχη προκήρυξη της ΚΟΕ.

Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός, ΟΕΑ-ΝΑ Βόλου.
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

Όμιλος Κρήτης (Χανιά): ΑΟ Πετρούπολης, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΟΦ Ηρακλείου, ΝΟ Χανίων.
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες.  

Μίνι Παίδες: Κλήρωση Β΄Φάσης

Μίνι Παίδες:Κλήρωση Β΄Φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος
   Διεξήχθη, την 27 13:30 Μαΐου 2015, στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της Β΄Φάσης, του υπόψη πρωταθλήματος, όπου συμμετέχουν 30 ομάδες και χωρίσθηκαν σε 5 ομίλους των 6 ομάδων, από τους οποίους θα προκριθούν οι 2 πρώτες του κάθε ομίλου, που θα αποτελέσουν τις 10 της τελικής φάσης.
  Τα κολυμβητήρια και οι ώρες θα καθορισθούν από την αντίστοιχη προκήρυξη της ΚΟΕ.

  Οι άλλοι 2 όμιλοι που επίσης θα διεξαχθούν στην Αθήνα, είναι:


Δευτέρα, 25 Μαΐου 2015

Πρόγραμμα Play-Off Α2 Ανδρών

Πρόγραμμα Α΄ Γύρου Τελικής Φάσης Α2 Ανδρών
    Εκδόθηκε την 25 Μαΐου 2015, η ειδική προκήρυξη της ΚΟΕ, για τη διεξαγωγή των αγωνιστικών αναμετρήσεων του Α΄ Γύρου της Τελικής Φάσης, του Ομίλου Ανόδου, της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, ο οποίος θα διεξαχθεί στο Ιλίσιο κολυμβητήριο, από 29 έως 31 Μαΐου 2015.

   Αναλυτικότερα το πρόγραμμα, έχει ως εξής:

1η αγωνιστική Παρασκευή 29 Μαΐου 15
17:00 ΓΣ Ηλιούπολης ΝΟ Χαλκίδας
20:30 Ηλυσιακός          ΑΟ ΝΟ Πατρών
21:30 ΝΕ Πατρών        ΝΑΟ Κέρκυρας

2η αγωνιστική Σάββατο 30 Μαΐου 15
12:00 ΝΟ Χαλκίδας      ΝΟ Πατρών
13:00 ΝΑΟ Κέρκυρας  Ηλυσιακός ΑΟ
14:00 ΓΣ Ηλιούπολης  ΝΕ Πατρών

3η αγωνιστική Σάββατο 30 Μαΐου 15
19:30 ΝΟ Πατρών        ΝΑΟ Κέρκυρας
20:30 ΝΕ Πατρών         ΝΟ Χαλκίδας
21:30 Ηλυσιακός ΑΟ    ΓΣ Ηλιούπολης

4η αγωνιστική Κυριακή 31 Μαΐου 15
10:30 ΝΟ Χαλκίδας      ΝΑΟ Κέρκυρας
11:30 ΓΣ Ηλιούπολης  ΝΟ Πατρών
12:30 ΝΕ Πατρών         Ηλυσιακός ΑΟ

5η αγωνιστική Κυριακή 31 Μαΐου 15
17:30 ΝΑΟ Κέρκυρας  ΓΣ Ηλιούπολης
18:30 ΝΟ Πατρών        ΝΕ Πατρών
19:30 Ηλυσιακός ΑΟ   ΝΟ Χαλκίδας

  Καλούμε τους φίλους και υποστηρικτές της ομάδας μας να την παρακολουθήσουν και να της συμπαρασταθούν στην προσπάθεια της για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.