Τετάρτη, 24 Φεβρουαρίου 2016

ΠΑΙΔΕΣ:ΚΛΗΡΩΣΗ Β΄ ΦΑΣΗΣ

 Κλήρωση Β΄Φάσης Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων
   Διεξήχθη την 24 13:00 Φεβ 2016, η κλήρωση της Β΄Φάσης (18-20 Μαρτίου) του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων 2016, όπου η αντίστοιχη ομάδα μας κληρώθηκε στο Γ΄όμιλο, με αντίπαλες ομάδες το ΝΟ Χίου, το ΝΟ Καλαμακίου, τον Ηλυσιακό και το Νηρέα Γέρακα. Προκρίνονται για τη Γ΄φάση (08-10 Απριλίου), οι ομάδες που θα καταλάβουν τις 3 πρώτες θέσεις, συνολικά 24. Αναλυτικότερα το ακριβές αγωνιστικό πρόγραμμα, με τη δημοσίευση της προκήρυξης από την ΚΟΕ.
  Οι όμιλοι όπως κληρώθηκαν:
Α’ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός
Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων
Γ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
Όμιλος Κρήτης: ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός
Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός
Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης
Όμιλος Βόλου: Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου
Όμιλος Πατρών: Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης

Τρίτη, 23 Φεβρουαρίου 2016

Α1 ΑΝΔΡΩΝ:14Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΓΣΗ-ΝΟΚ

Γ.Σ. Ηλιούπολης - Ν.Ο. Καλαμακίου
   Στην εμβόλιμη 14η αγωνιστική της Α1 Εθνικής κατηγορίας, η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την αντίστοιχη Καλαμακίου, σε μια καθοριστική αναμέτρηση στην πορεία προς τα Play-Out του πρωταθλήματος. 
   Καλούμε όλους τους φίλους της ομάδας μας, να την υποστηρίξουν και τη χειροκροτήσουν στο κολυμβητήριο του Αλίμου.

Δευτέρα, 22 Φεβρουαρίου 2016

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Οι 39 που προκρίθηκαν στη Β’ φάση
  

        (Πηγή-Στοιχεία: Γραφείο Τύπου ΚΟΕ)
   Ενώ απομένουν δύο αγώνες για να ολοκληρωθεί η Α’ προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων, είναι ήδη γνωστές οι 39 ομάδες που προκρίθηκαν στη Β’ φάση.
    Συγκλονιστική ήταν η υπόθεση πρόκριση- αποκλεισμός στον Δ’ Όμιλο Αττικής, καθώς ισοβάθμησαν με 3 βαθμούς οι Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος και Γ.Σ. Ηλιούπολης και αποκλείστηκε τελικά ως 5ος ο ΓΣ Ηλιούπολης που δεν ευνοήθηκε στην τριπλή ισοβαθμία.
   Δεν προκρίνονται στη Β’ φάση οι ομάδες που κατέλαβαν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.
     Αναλυτικά αποτελέσματα και βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Εθνικός Πειραιά 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
5. Ηλυσιακός 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
2. ΝΟ Καλαμακίου 6
3. Μίλων 6 
4. Άρης Νίκαιας 3
5. Απόλλων Σμύρνης 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 
1. ΝΟ Χίου 12
2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6
3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 6
4. Ιωνικός 3
5. ΝΟ Χαλκίδας 0
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 
1. Ολυμπιακός 12
2. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
3. Νηρέας Χαλανδρίου 3 (16-11 μεταξύ των τριών)
4. Πανιώνιος 3 (12-11 μεταξύ των τριών)
5. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (10-16 μεταξύ των τριών)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 
1. Απόλλο 12
2. ΠΑΣ Φοίβος 9
3. Μακεδονικός 6
4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
5. ΧΑΝΘ 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 
1. ΠΑΟΚ 12
2. ΣΑΠΚ Νεάπολης 7
3. ΝΟ Καβάλας 6
4. Ηρακλής 1
5. ΑΠΣ Οξυγόνο 1
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 
1. ΝΑΟ Κέρκυρας 12
2. ΝΑΣ Ημαθίας 9
3. ΚΕ Κοζάνης 6
4. Πύρρος Ιωαννίνων 3
5. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ 
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. ΟΦΗ 3
4. ΝΟ Αγίου Νικολάου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ 
1. Νίκη Βόλου 12
2. ΟΥΚ Βόλου 10
3. Νηρέας Λαμίας 10
4. ΝΟ Λάρισας 9
5. ΟΕΑΝΑΒ 3
6. ΝΕ Λάρισας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 
1. ΝΟ Πατρών 9
2. ΝΕ Πατρών 6
3. Παναθηναϊκός 3
4. ΓΣ Περιστερίου 0