Τετάρτη, 30 Νοεμβρίου 2016

ΚΛΗΡΩΣΗ Α΄ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΕΦΗΒΩΝ

 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Διεξήχθησαν την 30 12:00 Νοε 2016, στα γραφεία της ΚΟΕ, παρουσία εκπροσώπου μας, οι κληρώσεις της Α΄ Φάσης των Πανελληνιών Πρωταθλημάτων Παίδων και Εφήβων, αναλυτικότερα:

Παίδες:
Συνολικώς στην κλήρωση της Α’ Φάσης (13-15 Ιανουαρίου) συμμετείχαν 55 ομάδες υδατοσφαίρισης.
Δεν θα συνεχίσουν στη Β΄ Φάση (31 Μαρτίου-02 Απριλίου), οι τελευταίες 11 ομάδες των κατατάξεων σε όλους τους Ομίλους.
Ο δε προγραμματισμός των επομένων φάσεων είναι για την Γ’ Φάση (26 ομάδες) στις 12-14 Μαΐου και για την Τελική (Final 10) στις 07-09 Ιουλίου.
Οι όμιλοι:
Όμιλοι Αθηνών:
Α΄: Π. Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Άλμα, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου,
Β΄: ΝΟ Βουλιαγμένης, Χαϊδάρι, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟΝΣ Μίλων, Ροή,
Γ΄: Πανιώνιος ΓΣΣ, ΠΑΟ, Ιωνικός ΑΟ, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας
Δ΄: Ολυμπιακός, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης
Ε΄: ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Εθνικός, ΠΕΚΕΒ
Όμιλοι:
Α΄ Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, Νεάπολη, Κολλέγιο, Πανσερραϊκός, ΧΑΝΘ
Β΄ Θεσσαλονίκης: ΠΑΣ Φοίβος, Καβάλα, ΟΦΘ, Ηρακλής, Απόλλο
Όμιλος Θεσσαλίας
ΟΥΚ, Νε Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου
Όμιλος Κρήτης
ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου
Όμιλος Δυτ. Μακεδονίας (Πτολεμαΐδας):
Δελφίνια Πτολεμαίδας, Κοζάνη, Κέρκυρα, Πύρρος Ιωαννίνων
Όμιλος Πατρών
Καλαμάτα, Ναύπλιο, ΝΟΠ, ΝΕΠ, Νηρέας Λαμίας
Το πρόγραμμα της ομάδας μας:
Δ΄ Όμιλος Αττικής  
Κολυμβητήριο Ηλιούπολης 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 13 Ιαν 2017
19:30  Ολυμπιακός ΣΦΠ     ΓΣ Ηλιούπολης
20:30  ΑΕ Κερατσινίου        ΝΟ Χίου        
21:30  ΝΟ Σύρου                 ΝΟ Χαλκίδας
2η  αγωνιστική Σάββατο      14 Ιαν 2017
11:30  ΓΣ Ηλιούπολης        ΝΟ Χαλκίδας
12:30  ΝΟ Χίου                     ΝΟ Σύρου
13:30  Ολυμπιακός ΣΦΠ    ΑΕ Κερατσινίου
3η  αγωνιστική Σάββατο      14 Ιαν 2017
18:00  ΝΟ Χαλκίδας            ΝΟ Χίου
19:00  ΑΕ Κερατσινίου        ΓΣ Ηλιούπολης
20:00  ΝΟ Σύρου                  Ολυμπιακός ΣΦΠ
4η  αγωνιστική Κυριακή       15 Ιαν 2017
08:30  ΑΕ Κερατσινίου        ΝΟ Σύρου
09:30  ΓΣ Ηλιούπολης        ΝΟ Χίου
10:30  Ολυμπιακός ΣΦΠ      ΝΟ Χαλκίδας
5η  αγωνιστική Κυριακή       15 Ιαν 2017
14:30  ΝΟ Σύρου                  ΓΣ Ηλιούπολης
15:30  ΝΟ Χίου                    Ολυμπιακός ΣΦΠ
16:30  ΝΟ Χαλκίδας ΑΕ      Κερατσινίου

Έφηβοι:
Συνολικώς στην κλήρωση της Α’ Φάσης (03-05 Φεβρουαρίου) συμμετείχαν 51 ομάδες υδατοσφαίρισης.
Δεν θα συνεχίσουν στη Β΄ Φάση (05-07 Μαΐου), οι τελευταίες 11 ομάδες των κατατάξεων σε όλους τους Ομίλους.
Ο δε προγραμματισμός των επομένων φάσεων είναι για την Γ’ Φάση (26 ομάδες) στις 23-25 Ιουνίου και για την Τελική (Final 10) στις 30 Ιουνίου - 02 Ιουλίου.
Οι όμιλοι:
Όμιλοι Θεσσαλονίκης:
Α΄: Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, Οξυγόνο, Ηρακλής, Νεάπολη
Β΄: ΠΑΟΚ, Καβάλα, Εθνικός Αλεξ/λης, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ
Όμιλος Πάτρας: ΝΟΠ, ΝΕΠ, Νηρέας Λαμίας, Καλαμάτα
Όμιλος Κρήτης: Χανιά, Ρέθυμνο, Αγ. Νικόλαος, ΟΦΗ,
Όμιλος Πτολεμαΐδας: Δελφίνια Πτολεμαΐδας, Κέρκυρα, Κοζάνη, Πύρρος Ιωαννίνων, Κολλέγιο
Όμιλος Θεσσαλίας: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λαμίας
Όμιλοι Αθηνών:
Α΄: Π. Φάληρο, Περιστέρι, Εθνικός, Πανιώνιος, Κερατσίνι
Β΄: Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Καλαμακίου, Απόλλων Σμύρνης
Γ΄: ΝΟ Χίου , Άρης Νικαίας, ΓΣ Ηλιούπολης, Ηλυσιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας
Δ΄: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός ΑΟ, ΑΟΝΣ Μίλων, ΠΑΟ
Ε΄: Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΝΟ Χαλκίδας, Άλμα, Χαϊδάρι
Το πρόγραμμα της ομάδας μας (οι ώρες και τα κολυμβητήρια, θα ορισθούν με την έκδοση της ειδικής προκήρυξης):
1η Αγωνιστική Παρασκευή 03 Φεβ 17
20:30 ΓΣ Ηλιούπολης - Ηλυσιακός
21:30 Άρης Νικαίας - ΑΝΟ Γλυφάδας
2η Αγωνιστική Σαββάτο 04 Φεβ 17
12:00 ΑΝΟ Γλυφάδας - ΓΣ Ηλιούπολης
13:00 ΝΟ Χίου - Άρης Νικαίας
3η Αγωνιστική Σαββάτο 04 Φεβ 17
18:00 Ηλυσιακός - ΑΝΟ Γλυφάδας
19:00 ΓΣ Ηλιούπολης - ΝΟ Χίου
4η Αγωνιστική Κυριακή 05 Φεβ 17
11:00 ΝΟ Χίου - Ηλυσιακός
12:00 Άρης Νικαίας - ΓΣ Ηλιούπολης
5η Αγωνιστική Κυριακή 05 Φεβ 17
17:00 ΑΝΟ Γλυφάδας - ΝΟ Χίου
18:00 Ηλυσιακός - Άρης Νικαίας