Τετάρτη, 1 Φεβρουαρίου 2017

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ:ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ

ΓΣ Ηλιούπολης
Τμήμα Υδατοσφαίρισης

     Το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017, προσκαλούμε τους φίλους μας στο Μουσικό Μεζεδοπωλείο «Το Μυστικό», με ζωντανή μουσική και μενού (αναψυκτικά-κρασί, άνευ επιβάρυνσης) σε εκδήλωση και κοπή της πίτας του τμήματος μας για την ενίσχυσή του και ως επιπλέον ευκαιρία να συγκεντρωθούμε, να γνωριστούμε και να διασκεδάσουμε όλοι μαζί (παιδιά, γονείς, αθλητές, προπονητές και φίλοι).
 Ώρα έναρξης προσέλευσης 13:00.     
Μουσικό Μεζεδοπωλείο «Το Μυστικό»: Αμισσού & Α.Λεντάκη, Υμηττός. https://goo.gl/ijNlkG
Παρακαλούμε για την έγκαιρη δήλωση θέσεων και κράτηση, στη γραμματεία του τμήματος. 

Τρίτη, 31 Ιανουαρίου 2017

ΕΦΗΒΟΙ:ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Α΄ Φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων 3-5 Φεβ 17
  Έναρξη την Παρασκευή 03 Φεβ 2017 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων 2017, με την ομάδα μας να αγωνίζεται στην έδρα της, καθόσον όλοι οι αγώνες του ομίλου της θα διεξαχθούν στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Ηλιούπολης.  
  Συνολικώς στην Α΄ Φάση (03-05 Φεβρουαρίου) συμμετέχουν 51 ομάδες υδατοσφαίρισης.
  Δεν θα συνεχίσουν στη Β΄ Φάση (05-07 Μαΐου), οι τελευταίες 11 ομάδες των κατατάξεων σε όλους τους Ομίλους.
 Ο δε προγραμματισμός των επομένων φάσεων είναι για την Γ’ Φάση (26 ομάδες) στις 23-25 Ιουνίου και για την Τελική (Final 10) στις 30 Ιουνίου - 02 Ιουλίου.
Οι όμιλοι:
Θεσσαλονίκης:
Α΄: Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, Οξυγόνο, Ηρακλής, Νεάπολη
Β΄: ΠΑΟΚ, Καβάλα, Εθνικός Αλεξ/λης, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ
Πάτρας: ΝΟΠ, ΝΕΠ, Νηρέας Λαμίας, Καλαμάτα
Κρήτης: Χανιά, Ρέθυμνο, Αγ. Νικόλαος, ΟΦΗ,
Πτολεμαΐδας: Δελφίνια Πτολεμαΐδας, Κέρκυρα, Κοζάνη, Πύρρος Ιωαννίνων, Κολλέγιο
Θεσσαλίας: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λαμίας
Αθηνών:
Α΄: Π. Φάληρο, Περιστέρι, Εθνικός, Πανιώνιος, Κερατσίνι
Β΄: Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Καλαμακίου, Απόλλων Σμύρνης
Γ΄: ΝΟ Χίου , Άρης Νικαίας, ΓΣ Ηλιούπολης, Ηλυσιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας
Δ΄: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός ΑΟ, ΑΟΝΣ Μίλων, ΠΑΟ
Ε΄: Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΝΟ Χαλκίδας, Άλμα, Χαϊδάρι
Το αγωνιστικό πρόγραμμα της ομάδας μας:
1η Αγωνιστική Παρασκευή 03 Φεβ 17
20:30 ΓΣ Ηλιούπολης - Ηλυσιακός
21:30 Άρης Νικαίας - ΑΝΟ Γλυφάδας
2η Αγωνιστική Σαββάτο 04 Φεβ 17
12:00 ΑΝΟ Γλυφάδας - ΓΣ Ηλιούπολης
13:00 ΝΟ Χίου - Άρης Νικαίας
3η Αγωνιστική Σαββάτο 04 Φεβ 17
18:00 Ηλυσιακός - ΑΝΟ Γλυφάδας
19:00 ΓΣ Ηλιούπολης - ΝΟ Χίου
4η Αγωνιστική Κυριακή 05 Φεβ 17
11:00 ΝΟ Χίου - Ηλυσιακός
12:00 Άρης Νικαίας - ΓΣ Ηλιούπολης
5η Αγωνιστική Κυριακή 05 Φεβ 17
17:00 ΑΝΟ Γλυφάδας - ΝΟ Χίου
18:00 Ηλυσιακός - Άρης Νικαίας
  Προσκαλούμε τους φίλους μας να παρακολουθήσουν τους αγώνες και να χειροκροτήσουν το παρόν και το μέλλον των ομάδων μας.
  Σημειώνουμε ότι, την Παρασκευή δεν θα διεξαχθούν οι προπονήσεις των υπολοίπων ομάδων και το Σαββάτο θα διεξαχθούν κανονικώς οι προπονήσεις της Εκμάθησης, της Προ-Αγωνιστικής, των Μίνι Κορασίδων και των Μίνι Παίδων.